بازارچه های مرزی

در این مطلب می توانید در رابطه با بازارچه های مرزی و نقش آن ها در رابطه با واردات و صادرات بیش تر بدانید.

در ادامه همراه ما باشید تا از اخبار و تاثیر بازارچه های مرزی در استان های مختلف بیش تر بدانیم.

بازارچه های مرزی کرمانشاه

بازارچه های مرزی در استان کرمانشاه

طبق اظهارات مدیر کل استان کرمانشاه، از بازارچه های مرزی این استان  944 میلیون و 799 هزار و 826 دلار کالا به وزن 2 میلیون و 245 هزار و 512 تن کالا به خارج از کشور صادر شده است.

البته از سایز گمرک های استان کرمانشاه نیز حجم خوبی از صادرات انجام شده است که شامل، 501 میلیون و 446 هزار و 287 دلار کالا با وزن 938 هزار و 51 تن کالا می باشد.

بیش تر کالاهای صادر شده شامل، عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را کاشی و سرامیک، کولرهای آبی، لوازم خانه داری و پاکیزگی، ظروف ملامین، کیسه نایلونی، سیمان، رخام پولیش داده شده، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، پروفیل با مقطع از آهن یا فولاد گرم نوردشده، رب گوجه فرنگی، پودر یا مایع لباسشویی می باشد و حجم بسیار زیادی از این کالاها به کشور عراق صادر شده است.

معرفی بازارچه های مرزی

بازارچه مرزی

بازاچه های مرزی در استان خراسان جنوبی

مسئول بازارچه های مرزی در استان خراسان جنوبی شهرستان ماهیرود می گوید که صادرات به اندازه 40 درصد در 6 ماهه اخیر در این استان افزایش یافته است.

وی، ارزش ریالی این کالاها را ۱۹۱ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۹۳۶ دلار عنوان کرد و گفت: این رقم نیز نسبت به سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است.

سرپرست بازارچه های مرزی خراسان جنوبی با بیان اینکه از مجموع صادرات بازارچه طی این مدت بالغ بر ۱۶۹ هزار و ۸۲۰ تن صادرات خود استان بوده است، عنوان داشت: ارزش ریالی این کالاها بالغ بر ۳۰ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۷۱۰ دلار براورد شده که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

بازارچه های مرزی آذربایجان غربی

از ابتدای امسال حدود

از ابتدای سال جاری تا کنون 448 هزار تن انواع کالاهای تولیدی آذربایجان غربی از طریق گمرکات و بازارچه های رسمی مرزی به خارج از کشور صادر شده است، افزود: ارزش کالاهای صادراتی 123 میلیون دلار بوده که از نظر وزنی شاهد افزایش 3 درصدی و از نظر ارزش دلاری شاهد افزایشیک درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.

درآمد گمرکات استان از ابتدای سالجاری تا کنون را 320 میلیارد ریال بوده و  رضد 33 درصدی داشته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *