ترخیص کار کیست؟

به زبان ساده می توان گفت ترخیص کار کسی است که وظیفه دارد کالاهای مانده در گمرک را با استفاده از روش های مختلف در کم ترین زمان ممکن ترخیص کند.
در این حوزه کاری دانش و تجربه هر دو مواردی الزامی هستند.
در واقع ترخیص کار تنها با داشتن هر دوی این موارد می تواند وظایف مربوط به ترخیص کالای خود را به خوبی انجام دهد.
زیرا گاهی اوقات به دلیل نداشتن دانش کافی در این حوزه ممکن است ترخیص کار ممکن است، یک سری از فعالیت های غیر قانونی را سهوا مرتکب شود که مجازات سنگینی را هم در بر خواهد داشت.
برخی از وظایف ترخیص کارها:
تعیین تعرفه و ارزش کالا در کوتاه ترین زمان ممکن
خدمات کارت بازرگانی مرتبط با ترخیص کالا
اخذ ثبت سفارش یک روزه
پیگیری در گمرک توسط کارشناسان مجرب
دور اظهاری و ارائه اظهار نامه های وارداتی
اخذ مجوزها از کلیه سازمان های گمرکی
شایستگی های مورد نیاز جهت حق العمل کاری در ترخیص کالا
کارت حق العمل کاری توسط گمرک ایران صادر می شود این کارت جهت اخذ شامل یک سری الزامات می باشد .که از آن جمله پذیرش در آزمون این سازمان می باشد از شرایط پذیرش کارت حق العملکاری به مواردی نظیر اینکه باید شهروند ایران باشد و با حداقل سن ۲۵ سال در سازمان های دولتی مشغول به کار نباشد.
کارگزار گمرکی باید به جداول تعرفه های گمرکی آشنا باشد که خود لیست هایی جهت ارائه، میزان حقوق گمرکی و سود بازرگانی و قواعد و قوانین دولتی برای وارد کنندگان و دیگر الزامات تجارتی را دارا می باشد.

ترخیص کار

ترخیص کار

ترخیص کار

ترخیص کالا در ایران
ترخیص کالا در ایران به مفهوم آماده سازی و ارائه اسناد و مدارکی از جمله مجوزات لازم جهت ترخیص کالا نظیر مجوزهای ترخیص کالا مانند مجوز استاندارد، مجوز بهداشت، مجوز وزارت ارشاد و کانون پرورش فکری کودکان، مجوز سازمان انرژی اتمی، مجوز وزارت ارتباطات و مخابرات، مجوز مبارزه با مواد مخدر، مجوز قرنطینه مرزی و مجوز قرنطینه نباتی و البته مجوز وزارت راه که به کلیه کالاهایی که با ناوگان غیر ایرانی به حمل و نقل بین المللی خود پرداخته باشند (شامل ۱۰% کرایه حمل کالا) تعلق می گیرد را شامل می شود.
ترخیص کالا می تواند شامل حمل و ارسال کالا به مقصد نهایی درون مرزی هم می باشد. بسیاری از ترخیص کار ان در حوزه هایی چون صنایع فلزی، شیمیایی و ماشین آلات و مواد اولیه به تخصص رسیده اند. ترخیص کاران معمولا در گمرکات بنادر و فرودگاه ها و یا مناطق آزاد متمرکز و مستقر می شوند.

برچسب های مرتبط

وظیفه ترخیص کار ،