ترخیص کالا از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

ما در این مطلب در رابطه با ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی با شما صحبت خواهیم کرد.

در ادامه همراه ما باشید تا از این فرودگاه و جزییات مربوط به آن بیش تر بدانیم.

فرودگاه امام خمینی

فرودگاه امام خمینی در 25 کیلومتری تهران و جاده قم، تهران واقع شده و از طریق بزرگراه تهران، ساوه نیز قابل دسترس می باشد. در گذشته بیش تر پروازها و ورود کالاها از طریق فرودگاه مهر آباد انجام می شده؛ اما پس از احداث فرودگاه امام خمینی، بار این فرودگاه بسیار سبک شده است. فرودگاه امام خمینی(ره)، زیر نظر فرودگاه های شرکت بوده و کلیه پروازهای خارجی در آن ورود و خروج دارند که تخمین زده می شود که حدود 40 نام معتبر ایرلاین ها با بیش از 800 پرواز در هفته به فرودگاه های بین المللی دیگر، درحال انجام پرواز می باشد.

ترخیص کالا از فرودگاه امام

گمرک فرودگاه امام

فازهای فرودگاه امام خمینی

یکی از فازهای فرودگاه امام خمینی مربوط به ترمینال مسافربری با ظرفیت 6 میلیون مسافر و 130 تن بار می باشد. در این فرودگاه ترمینال های 2 به نام سلام و ترمینال 3 به نام ایرانشهر نیز در حال احداث است  و جهت رفاه حال مسافران خط مترو توسط شهرداری در حال احداث می باشد. با این کار در زمان و هزینه صرفه جویی خواهد شد.

در حال حاضر امکان ترخیص کالاهای مختلفی مربوط به حوزه های دارو، مواد اولیه و نمونه برای کارخانه ها از این فرودگاه وجود دارد و حوزه های فرودگاه امام خمینی شامل: حوزه تجاری، حوزه امانات پستی و حوزه مسافری می شود.

در حوزه تجاری ،کالاهایی به صورت ورود موقت ،مرجوعی، ترانزیت داخلی و خارجی و صادرات موقت و صادرات قطعی صورت میپذیرد. در حال حاضر 600 اظهار نامه به صورت رویه های متفاوت تنظیم می گردد که این امر ،آمار بالایی در جابجایی کالا می باشد.

قبل از ترخیص کالا از فرودگاه امام

لازم است بدانید قبل از ترخیص کالا از فرودگاه امام لازم است حتما ابتدا آن را در سامانه «ثبتارش» ثبت کرده و سپس اقدامات بعدی را انجام دهیم.