واردات از چین

ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با واردات از چین با شما گفت و گو نماییم. واردات از کشور چین، بیش تر توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات در این حوزه انجام می شود و به همین دلیل بسیاری از وارد کنندگان برای انتخاب شرکت مورد نظر خود، سوالات بسیاری دارند. ما در این مطلب نکاتی را آماده کرده ایم که می تواند به شما در انتخاب شرکت مناسب، کمک بسیاری نماید.

انتخاب کالای وارداتی

شاید انتخاب کالا برای وارد کنندگان سخت ترین مرحله باشد؛ اما می توان از مرحله به آسانی گذشت و بهترین کالا را انتخاب نمود. به صورت کلی به شما پیشنهاد می کنیم ارزان ترین محصولی را انتخاب نمایید که دارای نشان استاندارد باشد.نکته دوم مربوط به انتخاب مقدار محصول است. هرچه مقدار محصول وارداتی شما بیش تر باشد، هزینه های حمل و نقل کم تر خواهد شد. در آخر هم به شما توصیه می کنیم، محصولی را انتخاب نمایید که منحصر به فرد باشد.

پس از انتخاب محصول باید فروشنده و یا عرضه کننده کالا را انتخاب کنید. برای انتخاب عرضه کننده ابتدا باید لیستی از آن ها را تهیه کنید. لیست عرضه کنندگان را خودتان به تنهایی و یا با کمک شرکت های حرفه ای می توانید انتخاب کنید. پس تهیه لیست عرضه کنندگان باید، برخی از آن ها را حذف کرده و بهترین آن ها را نگاه دارید.

واردات از چین-واردات کالا از چین

واردات از چین

حالا نوبت به مذاکره با وارد کنندگان چینی می رسد، قبل از مذاکره با وارد کنندگان چینی باید مهارت های بسیاری داشته باشیم. البته قبل از کسب این مهارت ها این موضوع را بدانید که تامین کنندگان چینی بیش از این که بر مسائل حقوقی تمرکز کنند، بر مسائل اخلاقی تمرکز دارند.

4-      مذاکره با عرضه کننده کالاهای مورد نظر شما:

به یاد داشته باشید که کسب  و کار و تجارت با صادر کنندگان چینی و کلا واردات از چین ، مهارت های مختلف و تاکتیکهای در حین مذاکره را لازم دارد. در ذهن داشته باشیم در هنگام مذاکره با تامین کنندگان چینی باید تمرکز لازم بر روی شرایط را داشته باشیم و به یاد داشته باشیم تامین کنندگان چینی که کار صادرات را انجام می دهند تکیه بر تعهدات اخلاقی دارند تا تهعدات حقوقی.

پس از به پایان رسیدن توافق ها نوبت به سفارش کالای مورد نظر از چین می رسد که برای این کار باید حتما بر روی توافق نامه حمل و نقل، خدمات اکسپرس و DHL. نیز، بحث کنید.

چطوریک شرکت بازرگانی معتبر و خوب را برای کار واردات از چین خود انتخاب کنیم؟

به صورت کلی به شما پیشنهاد می کنیم برای انتخاب شرکت بازرگانی معتبر در رابطه با آن شرکت تحقیق کنید. علاوه بر تحقیق با استفاده از چند ترفند ساده نیز می توانید، شرکت های اصیل را از شرکت هایی که تنها به دنبال منفعت خود هستند، تشخیص دهید.

اصالت شرکت وارداتی

داشتن سابقه کاری زیاد می تواند یکی از عوامل انتخاب بهترین، شرکت های وارداتی باشد. اگرچه داشتن 25 سال سابقه، نمی تواند تضمینی برای درست کار بودن شرکت باشد؛ اما حداقل نشان دهنده این است که شرکت توانسته بقای خود را حفظ نماید. از مراجعه به شرکت های تازه کار جدا خودداری نمایید.

آشنایی محلی در واردات از چین

در میان شرکت های وارد کننده، مواردی که  در چین چندین شعبه دارند و یا کارکنان آشنا به زبان چینی را استخدام می کنند، در مقایسه با دیگر شرکت ها می توانند، موفق تر باشند. پس این نکته را نیز در نظر داشته باشید.

معرفین

پرس و جو از افرادی که قبلا مشتری واردات کالا از چینیا حمل کالا از چین بوده اند،یکی از نکاتی است که به انتخاب بهتر شما برای واردات از چین کمک می کند.

 مشتری مداری شرکت بازرگانی

یکی از عوامل مهم در سنجش تمامی شرکت های خدماتی، سنجش نحوه برخورد آن ها با شما و با مشتریان دیگر است. در واقع شرکت هایی که به مشتریان خود اهمیت می دهند و برای آن ها احترام بسیاری قائل هستند، در اولویت قرار خواهند گرفت. این شرکت ها حتی در برخورد اول، شما را به مشاوره و صحبت بیش تر دعوت می کنند. پس به این موارد حتما دقت نمایید.

توجه به جزییات

توجه به جزییات را نیز حتما مورد بررسی قرار دهید. برخی از شرکت ها سعی دارند تنها با ارائه چند راه حل کلی، سریع تر وظیفه خود را به پایان برسانند؛ اما در مقابل شرکت هایی نیز هستند که از شما سوالاتی تخصصی پرسیده و سعی می کنند تمامی تمایلات شما را بسنجند. شرکت هایی که تمامی جزییات را در نظر می گیرند، قطعا بسیار موفق تر خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *