افزایش ناگهانی قیمت پژو ۲۰۰۸ و جزییات مربوط به آن

این روزها پژو  2008 وقمیت آن یکیاز موضوعات مهم دراین رابطه است که  بسیار خبر ساز شده است .

گویا ۲۰ میلیون تومان به آخرین قیمت اعلام شده پژو اضافه گردیده که در ادامه جزییات آن را بررسی خواهیم کرد.

در ادامه همراه ما باشید تا از جزییات این موضوع بیشتر بدانیم.

افزایش ناگهانی قیمت پژو ۲۰۰۸

پس از سفر روحانی به فرانسه در بهمن ماه ۱۳۹۴، بین ایران و فرانسه قرارداد این خودرو و پژو نهایی گردید.

در این قرار داد هر یک از طرفین سهام ۵۰ درصدی دارند .

در این قرارداد طی 5 سال تا 400 میلیون یورو (451 میلیون دلار) سرمایه گذاری در زمینه تولید محصولات جدید، تحقیق و توسعه انجام خواهد گرفت. بدین جهت تولید مشترک سه نوع خودروی 208، 2008 و 301  در این قرارداد تعریف شد که قرار است در شرکت مشترک”ایکاپ” با سهم پنجاه درصدی هر یک از طرفین با اولویت صادرات 30 درصد از محصولات  انجام شود.

افتتاح خط تولید

قرار بود خط تولید 2008 اسفند ماه سال گذشته رونمایی شود،اما  به دلیل مشکلات روند داخلی سازی افتتاح رسمی خط تولید اولین محصول مشترک ایران خودرو و پژو (2008)  12اردیبهشت ماه امسال صورت گرفت .

جزییات فروش پژو ۲۰۰۸

بعد از افتتاح رسمی خط تولید قرار شد شرکت جزئیات فروش این خودرو را هم اعلام کند که با تعلل هایی امروز اول تیرماه نخستین سری فروش این خودرو آغاز شد. نکته قابل توجه دراین فروش عدم اعلام قیمت نهایی خودرو است که همین موضوع با انتقادات بسیاری همراه شد اما مسؤلان ایرادی به این موضوع نگرفتند و معتقد بودند قیمت این خودرو را عرضه و تقاضا مشخص خواهد کرد.

علاوه بر این موضوع مسؤلان ایران خودرو از همان روزهای اعلام تولید مشترک پژو 2008گفته بودند قیمت این خودرو زیر 100میلیون تومان خواهد بود و همین امرباعث شد تا مردم برای خرید آن رغبت بیشتری داشته باشند.